3 października 1922

Kronika kryminalna

Znaczna kradzież kieszkonkowa.

Stefanowi Młodzikowi skradziono dn. 4 b. m. w garderobie teatru Opera i Operetka przy ul. Rajskiej 160.000 mp. Dochodzenia w toku.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 08-09-1922

Kradzież w warsztatach szewskich

W nocy z 24 na 25 b. m. włamano się do "warsztatów szewskich" przy ul. Sebastyana i skradziono większą ilość skór na buty wartości około 350.000 M. Dochodzenia w toku.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 28-08-1922

Awantura z policyantem.

Wczoraj o godz. 5 popoł. zawezwano Pogotowie ratunkowe do Zakrzówka, gdzie Franciszek Gregorski, murarz (lat 23), został raniony szablą przez policyanta. Jak stwierdził kelarz dyżurny dr. Weber, Gregorski został raniony w lewą skroń i w policzek. Rannego odwieziono w groźnym stanie do szpitala. Gregorski wywoałał awanturę z policyantem, który w obronie własnej wydobył szabli.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 22-08-1922

Poćwiartowaną żonę spalił w piecu.

Metody Landru się przyjmują.

Nasz korespondent warszawski (Z) telefonuje: Śledztwo w sprawie ohydnego mordu dokonanego w Warszawie przez Niemczaka na swojej żonie toczy się w dalszym ciągu. Okazało się, że Niemczak chciał otruć ton; już w początkach lipca, ale poczuła ona wówczas dziwny smak w potrawie i to ją, ocaliło. Dotychczas niewiadomo, gdzie Niamczak ukrył brakujące części poćwiartowanej żony. Brak jeszcze ręki, dolnej części brzucha i nóg. Morderca twierdzi, że spalił te części w piecu. Policya zajęta jest badaniem prawdziwości jego zezania.


Ilustrowany Kuryer Codzienny, 28-08-1922

Nieudany występ złodzieja

Aresztowano Stefana Erharda z Bochni w chwili, gdy na krak. dworca usiłował skraść walizę zawierającą garderobę wart. 70.000 mkp. na szkodę post. P. P. Nowaka.

 

Ilustruwany Kuryer Codzienny, 01-08-1922