14 sierpnia 1920

Handel żywym towarem

Donoszą z Kijowa:

W styczniu roku ub. z mieszkaniu niejakiego D. znikła jego przybrana córka 15 letnia Aleksandra F., wraz z nią zginęło p. D. sporo kosztowności i gotówki.

 

Wszelkie poszukiwania pozostały bezowocne. Dopiero obecnie p. D. otrzymał z Odesy depesze od córki z prośba o pieniądze. P. D. osobiście wyjechał do Odesy i

tu odszukał zaginioną w mieszkaniu niejakiej Prochorowej.

 

Jak się okazało F. była już uliczną prostytutką. Historja upadku była następująca: F. poznajomiła się z niejaką R. Spiwak i jej narzeczonym B. Owruckim. Spiwak zaczęła kusić młoda dziewczynę perspektywą podróży zagranicę, w końcu zaś zdołała ją namówić do okradzenia ojca i ucieczki z domu.

 

Początkowo F. ukrywano w Kijowie w mieszkaniu Spiwak, później zaś w mieszkaniu niejakiego Zaksa na Słobótce wreszcie S. i O. którzy sie okazali handlarzami żywym towarem wywieźli dziewczynę do Odesy. Tu zapoznali ja oni z tureckim poddanym Rodonaki, bratem właściciela Grand Hotelu.

 

R. uwiódł dziewczynę i zapisał ją do chóru w szantanie, który utrzymywała jego siostra. Po kilku jednał miesiącach porzucił F. bez grosza. Dziewczyna zamieszkała, u Prochorowej, która zaczęła ja eksploatować.

 

Wdrożone w powyższej sprawił śledztwo ustaliło, iż O., uchylając się od powinności wojskowej — uciekł do Ameryki. Spiwak aresztowano.

Kurjer Poranny, 17-02-1915

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.