19 stycznia 1922

Pogoda

Prognoza.

Temperatura najwyższa wynosiła wczoraj w Krakowie 5,1 najniższa 15. Przewidywany przebieg pogody w dniu dzisiejszym: Dość pogodnie, zimno, umiarkowany mróz, wiatr południowo wschodni, możliwy drobny śnieg.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 17-01-1922

Znowu szalejąca wichura

przeciągnęła wczoraj nad samem rankiem, wyrządzając znaczne szkody. Pastwą rozszalałego żywiołu padło kilka dachów, które wichura bądź to całkowicie zerwała bądź znacznie uszkodziła. I tak między innymi uszkodzony został dach banku krajowego przy placu Szczepańskim, oraz dach kawiarni „Polonia”.

 

W ciągu dnia padał na przemian z przerwami deszcze i śnieg, który topniał pod nogami przechodniów rozmazując się lepkie błoto.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 03-01-1922

Pierwsza kra.

Wczorajszy czternastostopniowy mróz nad ranem ściął zwierciadło Wisły przy brzegach i na krawędziach średnich występujących z łożyska z powodu niskiego stanu wody. Lód pokrył również pomniejsze zbiorniki i strumyki. Natężenie mrozu malało stopniowo, osiągając w południe w cieniu już tylko 4 stopnie, wzmagając się ku wieczorowi.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 29-11-1921

Prognoza.

Temperatura najwyższa wynosiła wczoraj w Krakowie 1,9, najniższa 11. Przewidywany przebieg pogody w doju dzisiejszym. Pogodnie, silny mróz, wiatry wschodnie.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 13-12-1921

Zaspy śnieżne w Lublinie.

Z Lublina donoszą, że z powodu zasp śnieżnych zamknięto ruch kolejowy na linii Rejawiec Bełzec.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 24-11-1921