16 września 1921

Pogoda

Prognoza.

Temperatura w dniu wczorajszym najwyższa w Krakowie wynosiła 26,5 najniższa 8,8, w Zakopanem onegdaj 21,1. Prawdopodobieństwo pogody na dzień dzisieszy: Dość pogodnie, ciepło, słabe wiatry lokalne.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 06-09-1921

Prognoza.

Temperatura najwyższa wynosiła wczoraj w Krakowie 22,7, najniższa 9,6. w Zakopanem onegdaj 9,6. Prawdopodobieństwo pogody na dzień dzisiejszy: Dość pogodnie, ciepło, wiatry w kierunku wschodnim.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 23-08-1921

Stan pogody

wedle danych Instytutu meteorologicznego. Obszar wysokiego olśnienia lezący nad Europą w dniu wczorajszym rozdzieli się na dwa samodzielne wyże nad Skandynawią i nad Polską rozdzielone bruzdą niższego ciśnienia idącą przez Bałtyk i morze północne i łączącą dwa niże barometryczne z nad Irlandyi i zatoki Gastońskiej, W Polsce pogoda była bezchmurna, sucha i ciepła. Miejscami w Czechosłowacyi i Francyi spadły niewielkie krótkotrwałe opady. Najwyższa temperatura wynosiła wczoraj w Krakowie 25'6, najniższa 5'9. Przewidywany przebieg Pogody w dniu dzisiejszym: Dość pogodnie, ciepło, wiatry lokalne, skłonności do burz i miejscami opady.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 19-07-1921

Prognoza

w dniu dzisiejszym w Europie środkowej panowała ładna bezchmurna pogoda, większe opady napotkano w Anglii i Skandynawii. Temperatura najwyższa wynosiła wczoraj w Krakowie 25.5, najniższa 10.9.

Pogoda w dniu jutrzejszym:

Ciepło, słabe wiatry w kierunku południowo-wschodnim.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 12-08-1921

Stan pogody

według danych państwowych instytutu meteorologicznego. Wysokie ciśnienie z nad Anglii ogarnęło w dniu wczorajszym Niemcy i Polskę, wskutek tego w Polsce przeważało zachmurzenie z wiatrami z kierunków północno-wschodnich. Temperatura najwyższa wynosiła wczoraj w Krakowie 16.4, najniższa 12.4. Prawdopodobny przebieg pogody w dniu dzisiejszym. Zachmurzenie zmienne (dość pogodnie), ciepło słabe wiatry i kierunków północno zachodnich i północnych.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 08-07-1921