19 stycznia 1922

Sport

Nowy rekord lotniczy.

Dwaj amerykańscy lotnicy stworzyli na aparacie amerykańskim Lerzena nowy rekord światowy, bijąc dotychczasowy rekord unoszenia się bez przerwy w powietrzu 26 godzin 19 minut, o 2 godziny.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 06-01-1922

Zakaz gry w piłkę nożną na Węgrzech.

Min. spraw wewnętrznych na Węgrzech zakazało na przeciąg 6 miesięcy gry w piłkę nożną, ponieważ sport ten zwyrodniał w Węgrzech. Często przychodziło do bójek i aktów brutalnych między graczami, sędziami a publicznością. Policya napróżno interweniowała w czasie tych objawów zdziczenia.

 

Jedynie wyjatkowo zezwolono na niedzielny (18 b. m.) match między Polakami a Węgrami. Zawody odbyć się między jak donoszą depesze – pod kontrolą policyjną.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 20-12-1921

„Cracovia” – „Warta” 6:1. „Pogoń” – „Makkabi” 2:1.

Wczoraj rozegrano na boiskach krakowskich dwa metche, jeden drużyny „Cracovi” z „Wartą” z wynikiem 6:1 i drugi „Pogoń” – „Makkabi” z wynikiem 2:1. Przebieg obu walk był bardzoe interesujący.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 25-10-1921

Cracovia – Pogoń 5:2 (3:2)

Wczoraj rozegrała Cravovia zawody footballowe z Pogonia we Lwowie – jako ostatnią orzgrywkę o mistrzostwo Polski i zwyciężyła 5:2.

W Krakowie zaś Cracovia II. w zawodach o mistrzostwo II kl. pobiła Pogoń II. 3:0.

 

W. S.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 01-11-1921

Zwycięstwo Polski w międzynarodowych zawodach lekkoatletycznych.

Warszawa (PAT). Na dwudniowych międzynarodowych zawodach lekkoatletycznych w Warszawie Polska osiągnęła szereg sukcesów. We finale w biegu na 100 metrów zdobyłą drugie miejsce, bijąc Czechosłowacye i Holandye (Henryk Piątkowski). Drugie miejsce zdobył również w rzucie oszczepem Szydłowski, bijący Estonię i Czechosłowacyę. We finale biegu na 400 m. Polska zdobyła III i IV miejsce (Hablcht i Rey), w rzucie dyskiem oraz w skoku o tyczce Polska zdobyła III miejsce (Cybulski), bijąc Czechosłowaków. Należy zaznaczyć, że konkurencya atletów zagranicznych była nader wysoką, czego dowodem są nazwiska głośnych olimpijczyków.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 18-10-1921