20 sierpnia 1919

Sport

Cracovia B. — Tarnowie 4 : 0 (1 : 0).

Upalne wczorajsze popołudnie utrwaliło w znacznej mierze zawody. Drużyna tarnowska składała się z graczy silnych fizycznie. Sympatycznie witamy drużyny prowincyonalne, musimy jednak podnieść, ze brak im karności i wychowania sportowego.

„Tarnowia” posiada pewną umiejętność gry, lecz brak jej rzeczy najważniejszej t. j. treningu tak, ze w drugiej połowie gracze tarnowscy z trudnością spacerowali po boisku. „Crasovia 11." Ze swej strony takie nie grała w tempie, którego od niej należało wymagać — w każdym razie rutyna, żywsze tempo i trening zrobiły swoje.

ZE SPORTU.

Match wczorajszy „Sportclubu" wiedeńskiego z „Cracovią" nie skończył się. Sędzia przerwał go po 28 minucie pierwszej połowy. Boisko po ulewnym deszczu przedstawiało się, jak staw, a sędzia dr. Melit ze Lwowa nie chciał wziąć odpowiedzialności na siebie za wypadki, grożące graczom. „Cracovia" nie bez znacznych ofiar finansowych skłoniła Wiedeńczyków do pozostania, tak, że match zostanie dzisiaj, tj. w poniedziałek, dokończony. Początek o godz. wpół do 6. Bilety z dnia wczorajszego ważne.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 05-08-1919

Ze sportu – Walki zapaśnicze.

Wczoraj, w 7-ym dniu zapasów atletycznych w drugiej Gospodzie dla wojskowych, przy ul. Przejazd NN 1, wynik walk był następoujący:

 

1) Baganz, po 39 minutowych zapasach, w świetnie wykonanym raptowym rzucie pokonał Miedwiediewa, który następnie zażądał rewanżu.

2) Wąsik pokonał Andersa w 8 min.

3) Krauze pokonał Ferry'ego w 5 min.

4) Deckert pokonał Lobmayera w 14 min.

Ze sportu.

Pokonana przez „Crassovię" w dwudniowych zawodach doskonała drużyna wiedeńskiego „Sportclubu", uważając się za zespół lepszy od białoczerwonych, zażądała kategorycznie rewanżu, który odbędzie się w nadebodzącą niedzielę i stanowić będzie nadzwyczaj interesujące spotkanie.

W niedzielę 3-go sierpnia popołudniu zastanie rozegranym na placu sportowym „Makkabi” match footballowy między „Hakoah" z Bielska a „Makkabi”.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 02-08-1919

Ze sportu footballowego.

W ubiegłą niedzielę, dn. 20 b. m. rozegrała drużyna footballowa T. S. „Jutrzenki” match w Łodzi z Łódzkim Klubem Sportowym. „Jutrzenka” uzyskała w pierwszej połowie dwa goale. Ostateczny wynik matchu 3:1 na korzyść „Jutrzenki” daje rzeczywisty obraz stosunku sił.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 26-07-1919