26 czerwca 1922

Sport

LWÓW—KRAKÓW.

Dzisiaj odbędą się tradycyjne zawody footballowe reprezentacyjnych drużyn Lwowa i Krakowa o srebrny puhar prof. Żeleńskiego. Zawody o puhar ten tocz9, się już przeszło ośm lat ze zmiennem szczęściem Ladna z drużyn nie odniosła kolejno trzechkrotnych zwycięstw jak tego wymaga statut nagrody. W roku ubiegłym wygrał Lwów — prawdopodobnie i tego roku, wskutek osłabienia drużyny krakowskiej (nie będzie grał Kałuża) zwycięstwo przypadnie Lwowowi w udziale.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 16-06-1922

Wyniki zawodów zagranicznych.

Kopenhaga. Zawody międzypaństwowe Czechy—Dania zakończyły się zupełnem zwycięstwem Czechów 3:0

 

Wiedeń. Skandaliczną wprost klęskę ponieśli Szwajcarzy w zawodach międzypaństwowych z Austryą. Austryacy zdobyli 7 bramek przeciw jednej straconej. Szwajcarzy zupełnie zawiedli, podczas gdy wiedeńczycy a zwłaszcza ich napad pracował niezwykle precyzyjnie.

Węgry – Polska 3:0.

Kraków, 13 maja (Tel. wł.) Oczekiwany z ogólnem zaciekawieniem mecz w piłkę nożną pomiędzy drużynami reprezentacyjnemi Węgier i Polski przyniósł fatalną porażkę drużynie polskiej. Wynik przedstawia się 3:0 na korzyść Węgier.

 

Kurjer Poznański, 16-05-1922

Igrzyska olimpijskie małej ententy i Polski.

Rumuński komitet olimpijski nadesłał do Warszawy zaproszenie na konferencyę wspólną komitetu igrzysk olimpijskich Rumunii, Polski, Jugosławii, Czech i Grecyi. Konferencya ta zajmie się sprawą urządzenia igrzysk między tymi państwami w Sinaja 30 września b. r.

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 16-06-1922

Zwycięstwo Carpentier’a.

Leafield, 12. 5. (Pat. Rad.) We wczorajszem spotkaniu boxu o tytuł mistrza światowego boxu średniej wagi zwyciężył Carpentier w pierwszym roundzie.

 

Kurjer Poznański, 16-05-1922