23 czerwca 1918

Sport

Mecz piłki nożnej.

W niedzielę, d. 19 b. m. o g. 5 i pół został rozegrany, na placu sportowym w Helenowie, mecz piłki nożnej pomiędzy „Łódzkim Klubem Sportowym" i Żyd. Tow. Sp. „Bar-Kochba", zakończony porażką tej ostatniej drużyny w stosunku 2:1.

 

Gra, prowadzona w tempie dość ostrym, odznaczała się brakiem konsekwentnie prowadzonych kombinacji i była nieudatnym popisem solowym pojedynczych graczy, starających się kopnąć piłkę, jeśli już nie najdalej, to przynajmniej—jak najczęściej.

Ślub znanego sportowca.

W dniu 20 kwietnia w kościele Św. Antoniego pobłogosławiony został związek małżeński p. Marji Bodytkówny z p. Janem Stanisławem Skrodzkim, kupcem i przemysłowcem, znanym w szerokich sferach sportu kołowego, wioślarskiego i myśliwskiego, oraz korporacyjnych, zdobywcą wielu rekordów cyklowych, a w szczególności znanym z przejechania w ciągu sezonu r. 1895 10795 kilometrów, za co na międzynarodowym turnieju turystów otrzymał I nagrodę, oraz wycieczek: Warszawa, Kraków, Cieszyn, Przerów, Wagram, Wiedeń, Praga Czeska, Szlan, Cieplice, Drezno, Lipsk, Berlin, Poznań, Kalisz, Warszawa,

Mecz hokeyowy na wrotkach

Na wrotnisku w Dolinie Szwajcarskiej dwa popularne Kluby sportowe młodzieży „Polonii” i „Korony” rozegrały mecz hokeyowy grany — po raz pierwszy w Królestwie — na wrotkach, dotychczas bowiem urządzano takie spotkania na lodzie zawodom, rozgrywanym z zapałem i znaczną już zręcznością przyglądała się z zainteresowaniem tłumna publiczność. Zwyciężyła „Korona” górującą nad przeciwnikiem wyrobieniem. Wygrała ona w stos 5 bramek do 1 straconej Sędzia był p. W. Gobethner

Kurjer Warszawski, 24-03-1918

„Polonia" - „Podchorążowie” 5:0.

Wczorajsze zawody piłki nożnej w Agrykoli, które zgromadziły stosunkowo liczną publiczność należały niewątpliwie do bardziej interesujących. Dowiodły bowiem, że popularna i stołeczna drużyna nietylko nie cofnęła się w kondycji w sezonie zimowym, lecz zyskała na zgraniu i rodzaju kombinacji, przeprowadzanych ataku. Zaznaczyć atoli należy, że miała do czynienia za stosunkowo słabym przeciwnikiem, którego wady streszczały się w braku zdolniejszych jednostek rozprężeniu ataku i niedostatecznej technice biegu i strzału grających.

Zwycięstwo poznańskiej „Warty”

W ubiegłą niedzielę odbyły się w Poznaniu zawody piłki nożnej między pierwszą drużyną polskiego klubu sport. „Warty” a pierwszą drużyną niemieckiego klubu „Sportverein”.

Piękne zwycięstwo odniosła hucznie oklaskiwana „Warta”, bijąc przeciwnika w stosunku 4:1. Do przerwy walczono bez rezultatu. W „Warcie” przedmiotem owacji był nader czujny bramkarz.

 

Nowa Gazeta, 21-03-1918