24 marca 1918

Sport

Mecz hokeyowy na wrotkach

Na wrotnisku w Dolinie Szwajcarskiej dwa popularne Kluby sportowe młodzieży „Polonii” i „Korony” rozegrały mecz hokeyowy grany — po raz pierwszy w Królestwie — na wrotkach, dotychczas bowiem urządzano takie spotkania na lodzie zawodom, rozgrywanym z zapałem i znaczną już zręcznością przyglądała się z zainteresowaniem tłumna publiczność. Zwyciężyła „Korona” górującą nad przeciwnikiem wyrobieniem. Wygrała ona w stos 5 bramek do 1 straconej Sędzia był p. W. Gobethner

Kurjer Warszawski, 24-03-1918

Zwycięstwo poznańskiej „Warty”

W ubiegłą niedzielę odbyły się w Poznaniu zawody piłki nożnej między pierwszą drużyną polskiego klubu sport. „Warty” a pierwszą drużyną niemieckiego klubu „Sportverein”.

Piękne zwycięstwo odniosła hucznie oklaskiwana „Warta”, bijąc przeciwnika w stosunku 4:1. Do przerwy walczono bez rezultatu. W „Warcie” przedmiotem owacji był nader czujny bramkarz.

 

Nowa Gazeta, 21-03-1918

Z działalności naszych zrzeszeń sportowych.

Zwracaliśmy dawno uwagę na nietaktowną maskaradę, jaką uprawiają nasze związki „sportowe” łyżwiarzy, cyklistów, wioślarzy, zajmujące się nie sportem, rekordami i zawodami, ale grą w karty i wieczorami towarzyskiemi z tańcami i kabaretem.

O jednym z nich w Tow. Łyżwiarzy donosi dzisiejsza „Gazeta Poranna”, że nawet w dzień 14 lutego, urządziło ono ucztę klubową z udziałem dam.

Ze sportu.

Niedzielne zawody w piłkę nożną I. drużyny „Warty” z drużyną I. D. Sp. V. zakończyły się rezultatem 4:1 (0:0) bramki na korzyść „Warty”, mimo że drużyna D. Sp. V. stanęła wzmiocniona obcymi graczami. „Warta” celowała nad przeciwnikiem doskonalszym zgraniem. Sędzia nie sprostał swemu zadaniu.

 

Kurjer Poznański, 19-03-1918

Ze sportu.

Wczorajsze zawody, rozegrane pomiędzy I. drużynami klubów sportowych „Warta” a „Deutscher Sportverein” zakończyły się powtórnie korzystnem dla „Warty” rezultem 3:1 (do przerwy 1:0) bramek.

 

Kurjer Poznański, 03-01-1918