22 maja 1922

Zawody międzymiastowe

Lwów-Kraków 3:1 (3:1).

(Od naszego korespondenta).

Lwów, 8 czerwca.

Wczoraj rozegrały tu, przy niezwykle tłumnym udziale publiczności, drużyny reprezentacyjne Krakowa i Lwowa match, zakończony porażką Krakowa 3:1. Drużyna lwowska składała się rzeczywiście z najlepszych footbalistów lwowskich, złożona została jeszcze przed dwoma miesiącami, tak, że częstymi trennigami stanowiła groźnego przeciwnika.

 

 

Drużyna krakowska natomiast, związek polski zestawił dopiero na dwa dni przed zawodami a faktycznie dopiero na kilka godzin przed wyjazdem Krakowian do Lwowa. Nasuwa się więc w zupełności usprawiedliwione podejrzenie, iż Związek polski rozmyślnie zestawił tę drużynę w ostatniej chwili, wybierając nawet gorszych graczy. Siłą więc rzeczy drużyna krakowska nie miała ani jednego trenningu, nie miała więc sposobności zgrać się ze sobą.

 

Postępowanie Związku polskiego zasługuje na jak energiczniejsze potępienie. Kluby krakowskie powinny zaprotestować przeciw takiemu postępowaniu Związku polskiego, który w faworyzowaniu Lwowa popełnia jeden błąd po drugim. Jaskrawym tego dowodem jest, iż ze względów oszczędnościowych, by hoteli nie płacić, wysłano drużynę późno w noc, by przybyła rano do Lwowa!!!

 

Zawody prowadzone były niezwykle brutalnie przez graczy lwowskich. Zachęcała ich do tego publiczność lwowska, znana ze swego szowinizmu lokalnego i wrogiego stanowiska, jakie zwykła zajmować wobec krakowskich footbalistów. Bramki strzelone zostały w pierwszych 20 min., poczem krakowska drużyna górowała i zdobyła 1 bramkę. Pauza 3:1. Po pauzie żadna z drużyn nie uzyskała goala wobec czego stosunek pozostał ten sam. Kornerów 7:1 na korzyść Krakowa.

 

Ilustrowany kuryer codzienny, 09-06-1914

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.