16 września 1921

Ze świata

(PAT). Naczelnik Państwa mianował p. Ksawerego Orłowskiego posłem nadzwyczajnym i ministrem pełnomocnym rzeczypospolitej polskiej przy rządzie królewsko-hiszpańskim, z równoczesnem odwołaniem go ze stanowiska posła nadzwyczajnego ministra pełnomocnego przy rządach Paragwaju, Urugwaju i Chile.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 16-09-1921

(E. E.). Dzienniki donoszą, te próby osiągnięcia szczytu góry Mount Everest w Himalajach spełzły na miotem.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 16-09-1921

Eksedycya angielska na Mont Ewerest szuka innej drogi do szczytu od strony zachodniej, po nieudanych próbach zbliżenia się od strony północy i północnego zachodu.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 13-09-1921

(Havas). Expres do Lyonu uległ katastrofie w pobliżu stacyi Syhota. Cztery wagony spadły z nasypu, 25 osób zabitych, około 60 rannych.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 13-09-1921

Do Neapolu przybyła okrętem z Ameryk! księżna Eraganza, wdowa po bracie zmarłego króla Karlosa portugalskiego i przywiozło ze sobą trumne ze srebra i bronzu, wartości pół miliona dolarów. W trumnie tej będą przewiezione zwłoki jej męża, spoczywające w krypcie neapolitańskiej, do Lissabony. Ksieżna nie mogła znaleźć stosownej trumny dla męża w Europie i dopiero w Ameryce ją nabyła. Jest ona córką pewnego milionera amerykańskiego i dzięki temu mogła z łatwością wydać na trumnę parę miliardów naszych morek.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 13-09-1921