3 czerwca 1923

Podróż Najjaśniejszego Pana.

Tyflis (T. A. P.) Dnia 8 b. m. o godzinie 4 p. p. pociąg Cesarski w drodze z Ekaterynodaru do Tyflisu, zatrzymywał się na stacyach: Derbent i Baładżany, gdzie był witany przez przedstawicieli władz, duchowieństwa wszystkich wyznań i całej ludności.

 

Tyfus (T. A. P.). Na dworcu w celu powitania Najjaśniejszego Pana zebrały się wyższe władze wojskowe i cywilne, przedstawiciele szlachty, miasta, kupiectwa oraz miejscowe damy Dworu z hrabiną Woroncowową Daszkowową na czele.

Z powodu niedomagania namiestnik nie mógł powitać Najjaśniejszego Pana na dworcu i przedstawiał się później w pałacu. W dalszym ciągu Najjaśniejszy Pan przyjechał do Soboru Sjońskiego, gdzie został powitany przez egzarchę Gruzińskiego; ztamtąd Najjaśniejszy Pan udał się do Soboru ormiańskiego, gdzie został powitany przez katolikosa, wreszcie zwiedził meczety muzułmańskie pułków Sunickiego i Szyickiego oraz lazarety Ormiańskiego Towarzystwa Dobroczynności, Towarzystwa kupieckiego i ministeryum sprawiedliwości, gzie obchodził rannych, miłościwie ich wypytując o różne szczegóły, a tym, którzy się najbardziej odznaczyli na polu bitwy, własnoręcznie udzielił zaszczytnych odznaczeń.

 

Kuryer dla Wszystkich, 10-12-1914

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.