16 kwietnia 1921

Kultura

Owacyjne przyjęcie Korfantego w teatrze.

Bawiący chwilowo w Krakowie komisarz plebiscytowy, Wojciech Korfanty, odwiedziwszy w sobotą teatr im. Słowackiego stał sie przedmiotem gorącej owacyi ze strony publiczności. Orkiestra odegrała zwrotkę „Roty", której publiczność wysłuchała stojąc.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 12-04-1921

Najpiękniejsza artystka kinowa.

Powyżej podajemy podobiznę miss Katarzyny Macdonald, która została uznana za najpiękniejszą artystkę kinową w Ameryce. Miss Macdonald jest kierowniczką jednej z najpoważniejszych firm filmowych. Interpretuje ona z wielkim talentem główne role kobiece, których scenaryusze są specyalnie pisane dla niej. Ostatnio osiągnęła wielki sukces w dwóch sztukach filmowych: „Famouse miss Lisle” i „Rideau”.

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 12-04-1921

Z teatru „Bagatela".

Dziś we czwartek po raz czternasty świetne, lekka a dowcipna komedya Picarda „Kiki". Sztuka ta posiada tyle humoru, dowcipu i finezyj, że porywa wprost widza i zmusza do śmiechu i oklasków. W rolach głównych wystąpią pp. Wernicz, Elsner, pp. Nowacki i Eitsche. Jutro w piątek wraca znów na „Karnawał".

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 01-04-1921

Znakomita artystka Jadwiga Mrozowska w Warszawie.

„Gazeta Warszawska” donosi z Medyolanu, że słynna artystka p. Jadwiga Mrozowska ma zamiar wkrótce przyjechać do Warszawy, celem szeregu występów na cele społeczne.

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 08-04-1921 [fotografia: domena publiczna]

Z teatru „Bagatela".

Repertuar świąteczny przedstawia się bardzo interesująca i zapowiada dużą sumę wrażeń, wesołości i śmiechu. Na pierwszy dzień świąt wielkanocnych (t. zn. ta niedzielę) zapowiada afisz „300 dni" oraz „Kiki". Krotochwila pierwsza wypełni spektakl popołudniowy — druga, wieczorny. W poniedziałek popołudniu powtórzony będzie „Nieporównany Criechton”, a wieczorem arcywesołe „Magadalenki”.