30 marca 1920

Opieka — „Sułtan z Lahory“.

Obraz na tle życia wschodniego. Wytwórni „Nordisk", własność ajencji „Corso".

Kino-teatr „Opieka" zaczyna wypełniać swe zadanie: staje się przedewszystkiem ludowym, dając szerszym masom rozrywkę godziwą i pouczającą. W ubiegłą niedzielę, dniu premjery, teatrzyk ten był, w godzinach wieczorowych, do ostatniego miejsca zajęty przez widzów, z tych sfer się przeważnie rekrutujących. To powodzenie, zdobyte w tak bardzo szybkim czasie, zostało osiągnięte niewątpliwie nietylko tern, iż w „Opiece" program jest zawsze dobry, lecz również — iż ceny są tam wyjątkowo, jak na obecne czasy, niskie, od 1 m. 50 fen. poczynając. Nie bez znaczenia zapewne jest również świadomość, iż idąc do teatru tego wspomaga się tern instytucję tak bardzo na poparcie zasługującą, jak tow. „Opieki nad inwalidami", na których idzie cały uzyskany dochód.

 

Co do ostatniego programu, to „Sułtan Lachory” jest filmą niezmiernie zajmującą barwną.

 

Młody uczony holenderski, Willen Ridder otrzymuje misję zbadania tajemniczej krainy Lahory w Indjach. Udaje się więc tam wraz ze swą narzeczoną, co daje sposobność twórcom filmy pokazania nam życia mieszkańców tego dalekiego wschodu, bogactwo władców tych krain, życie haremowe etc. Piękne lwy, bengalskie tygrysy, słonie, węże, dromadery i inne dzikie zwierzęta ożywiają w sposób niezwykły akcję.

 

Nad program dano: „Jasia w rowie”, którego przygody śledzone są zawsze przez młodocianych widzów z zapartym oddechem, i piękną naturę: „Podróż zimą wśród gór Norwegii”.

 

Kino, 05-06-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.