12 lipca 1920

Najnowsze kostyumy wiosenne.

Najnowsze modele mód wiosennych dla pań wykazują ze wzięciem wielkiem cieszą się żakiety wcięte a nie mniej także a la directoire. Z kolorów, oprócz ciemnego bronzowego także niebieski i zielony. Przy wielu toaletach znaleźć można hafty, zwłaszcza srebrne. Natomiast do tej chwili jeszcze nie ustalono ostatecznie formy rękawów. Bufy znajdują się raz na ramiączkach, kiedyindziej w środku rękawa lub u dołu, a niekiedy, dla odmiany brak ich wcale.

 

 Kostyum pierwszy, utrzymany w tonie piaskowym, żakiet posiada odstające kieszonki, z przodu zaś efektowną białą kamizelkę pikową, obłożoną jedwabnym taftom.

 

Wolny żakiet-model 2— w kolorze drapp, formy kloszowej, zaopatrzony z przodu i z tyłu paskiem; posiada nadto efektowny kołnierz, dający się zapinać wysoko pod szyję, lub wykładać swobodnie na ramiona.

 

Trzeci wreszcie model, kostyum fałdzisty w kolorze ciemno-zielonym pannier podtrzymują male bukieciki kwiatów z boków, na przodzie zaś ma formę fartuszka. Staniczek z zielonego muszlinu zdobią srebrzyste hafty lub koronki. Wysoko sięgający pasek z wstążki jedwabnej kryje się częściowo pod staniczkiem, na piersiach zaś krzyżują się dwie wstążki.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 11-03-1916

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.