15 grudnia 1919

Najnowsze kobiece mody wojenne

 

Coraz bardziej wzmagają się starania i mnożą przepisy, których celem jest doprowadzenie naszej mody do zupełnej samodzielności. Najlepszym jednak i najbardziej skutecznym środkiem były i będą zawsze piękne modele w starannem wykonaniu. One to właśnie zapewniają jej wzięcie i zbyt nawet za granicę. Powyżej podajemy cztery niezwykle wdzięczne i efektowne wzory najnowszej mody.

 

            N-o 1 przedstawia oryginalną toaletę popołudniową, w tonie czarnym, przybraną tiulowemi koronkami. Całości dopełnia lekki żakiecik i kapelusz tagalowy przybrany białym rajerem.

            Do większych występów doskonale nadaje się toaleta N-o 2, kombinacya tafty i tiulu oraz czarnych koronek. Tagalowy kapelusik, również czarny zdobi pyszny rajer.

            N-o 3 jestto suknia wizytowa, z ciemno-niebieskiej tafty, przybrano srebrzystą jedwabną tkaniną, na podkładzie z tafty. Przybranie rękawków i kołnierza jest zrobione z kremowego tiulu. Kapelusz, utrzymany w tonie piaskowym, od dołu przybrany niebieską taftą, na nagłówku zaś kombinacyą róż lekko czerwonych i niebieskiej tafty.

            W reszcie model N-o 4, kostyum przedstawia toaletę, której wzorem jest bułgarski strój narodowy.

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 21 kwietnia 1916 

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.