15 grudnia 1919

Fantastyczne wyskoki mody damskiej

 

Chusteczka do nosa — w buciku.

Nawet poważny obecny czas wojenny nie jest w stanie położyć kresu bardzo wielu wyskokom mody damskiej, nie liczącej się właściwie z niczem, a goniącej jedynie za oryginalnością. Oto nowy przykład, przytoczony przez „L’Oeuvre", który głupotą przewyższa wszystkie dotychczasowe:

 

Jeden z pierwszorzędnych sklepów galanteryjnych w Paryżu umieścił w swem oknie wystawowem obuwie damskie, „udoskonalone” niebywałą dotychczas nowością:

każdy but posiada z boku małą Kieszonkę, przeznaczoną na pomieszczenie w niej chusteczki od nosa. W obu kieszonkach znajdują się niewielkie chusteczki z jedwabiu i koronek, wystające na zewnątrz jednym rogiem. Przed wystawą gromadzą się tłumy widzów, którzy oglądają nowomodne buciki z ogromnem zainteresowaniem i dysputują na temat praktyczności nowego pomysłu. Rzecz szczególna, że nawet tak oryginalna i wielce niezwykła nowość znalazła wkrótce zwolenniczki: w trzy dni później buty z kieszonkami ukazały się na estradach i scenach, następnie zaś na nóżkach strojnych Paryżanek, ubierających się pomimo ciężkich czasów, zawsze elegancko i według ostatniej mody.

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 10-05-1916

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.