1 listopada 1920

Szlak do sukni naturalna wielkość

I. Szlak do sukni naturalnej wielkości; może być haftowany ściegiem łańcuszkowym na maszynie lub w ręku na materyale, n. p. do sukni Nr. 2 Nr. 4, do szlafroczka Nr. III. Na tiulu może być haftowany cienką tasiemeczką.

Nr. I. Suknia w kratę z muślinu wełnianego lub bawełny. Spódnica gładka, po bokach fałdy od kolan, przytrzymane patkami, na krzyż zapiętemi na czarne guziki. Tunika gładka, równej długości, z szerokim obrębem, szytym z wierzchu, zakończony passepoil'em czarnym. Stanik kimonowy, z przodu zapięty pateczkami na krzyż na białej tiulowej kamizelce. Pasek i kołnierz czarne.

Nr. 2. Suknia poobiednia jasno popielata. Przy spódnicy wiązki bryt z przodu i z tyłu, po bokach małe fałdy, ginące wzdłuż. Między przednim brytem i fałdą pasy z materyi fioletowo - czarnej tworzą jakby karczek. Stanik kimonowy popielaty z krótkiemi rękawami, zapięty na klamrę; kołnierz szalowy, rękawy poza łokciem i pasek z materyi w pasy.

Nr. 3. Suknia poobiednia z kreponu białego lub niebieskiego. Spódnica nieco drapowana; tunika en forme, ale bardzo mało odstająca. Kimonowy stanik z ramiączkami tworzącemi karczek. Przód i pasek ze wstążki. Haft lub koronka z przodu. Cienka koronka Malines przy szyi i rękawach.

Nr. 4. Suknia dla młodej panienki z białego kreponu. Spódnica z dwiema fałdami od góry z przodu i z tyłu; z boku i naokoło spódnicy pliska z różowego kreponu lub satynki, przystebnowana z obydwóch stron. Stanik kimonowy z krótkiemi rękawami, z takiem samem przybraniem, jak spódnica. Guziki różowe. Kołnierz i mankiety batystowe, haftowane.

Nr. 5. Suknia z materyału frottee jasno - bronzowego koloru. Spódnica z fałdami po bokach ułożonemi do przodu, ginącemi od kolan. Stanik kimonowy z krótkiemi rękawami, przybrany taśmą plecioną, tworzącą kamizelkę z przodu, zachodzącą na spódnicę i zaszytą pod fałdami. Kołnierz i długie rękawy z batystu białego.

 

Nasz dom (tygodnik mód i powieści), 23/29-05-1914

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.