Uroda i zdrowie
Cholera pod Krakowem.
Kraków 9.11. (Pat) Dzienniki donoszą, że 2 b. m. zaszły pod Krakowem 2 śmiertelne wypadki cholery, przewleczonej zapewne przez jeńców bolszewików.
Ziemia Lubelska, 09-11-1920
Z dziedziny kosmetyki.
Mimozie.
Z brodawkami do doktora. Środek o której Pani zapytuje bez wartości.
Starszej.
Siwiejącym włosom które miały odcień ciemny jakoto szatyn lub brunet przywróci kolor pierwotny lub bardzo zbliżony do dawnego Orizalina. Jest to tynktura bezbarwna, którą trzeba włosy zwilżyć, ale lekko żeby ze szczoteczki, którą się to robi nie kapało. Włosy trzeba zwilżać małemi pasmami, systematycznie pasmo po paśmie. To należy stosować kilka dni z rzędu, a po kilku dniach przetrzeć po wierzchu dodawaną do każdej flaszki brylantiną, która kolor utrwala.
Z dziedziny kosmetyki.
Zawiedzionej. Skromny kącik wyznaczony na dział odpowiedzi nie pozwala na szerokie wywody. Streszczając się najmożliwiej, zwrócę uwagę Szanownej Zawiedzionej, że cudów od kosmetyki żądać nie powinniśmy. Sama pani mianując sie w liście osobą poważniejszą, powinna i rzecz samą traktować poważniej, a więc nie żądać od kremu Abaridowego, aby jeden słoiczek odnowił w zupełności mocno zaniedbaną cerę. Krem abaridowy musi być używany codziennie, nałogowo, bezustannie, tak jak mycie się, czesanie, ubieranie i t. d.
Z dziedziny kosmetyki.
Aurelji.
Trzeba odróżniać bielenie cery bielidłami i wybielanie środkami które nie pobielają lecz wybielają. Środkiem pobielającym jest dajmy nato puder płynny Eau de Lys i używać go można bezpiecznie ale tylko do pobielania szyi, ramion, lub też puder bardzo bielący. Jeżeli się zaś chce cerę wybielić należy użyć kremu Preciozę, który ma własności usuwania opalenizny, piegów, żółtych plam, nawet powstałych wskutek cierpień wątrobianych. Krem Precioza jest zupełnie nieszkodliwy, a użyty powinien być na noc.
Wybornym środkiem uczynienia obuwia nieprzemakalnem
jest parafina, a mianowicie rozczyn miękkiej, białej parafiny, rozpuszczonej w benzynie. Do flaszki benzyny daje się tyle drobno pokrajanej parafiny, ile się w niej może rozpuścić aż do przesycenia. Tym rozczynem smaruje się przyszwy obuwia pędzlem, zrobionym ze szczeciny tak długo, aż skóra przestanie płyn przyjmować, co w niedługim czasie nastąpi, gdyż benzyna szybko odparuje. a parafina pozostaje w porach skóry. Bardzo korzystnie jest smarować tym rozczynem nie tylko przyszwy obuwia, ale także przesycić nim wszystkie szwy i spojenia.
Gwiazdka Cieszyńska, 20-11-1919