16 maja 1922

Dziwo radio-aktywności

Nie będziemy się więcej starzeli.

Pani Curie-Skłodowska określa bliżej postępy swego genialnego odkrycia i obiecuje nam cuda. Wielka wszechświatowa uczona nienawidzi wszelkiego rodzaju interwiewów, niemniej oświadczyła, że radjum było tylko odkryciem tylko przygotowawczem i że obecne studia nad radjo-aktywnością przeszły wszelkie jej oczekiwania.

 

Faktem jest, że zadziwiający wpływ radjo-tktywności na naskórek jest jedną z najsympatyczniejszych przyczyn zdumienia, jakich nam od szeregu lat dostarczyła wiedza. Pod działaniem jej promieniowania, składowe tkanki naszej skóry przenika prąd nowego życia o bajecznej sile, utrzymując je ustawicznie w stanie młodości i sprężystości. Możemy przeto bez przesady twierdzić, że obecnie starość już nie istnieje, skoro można zatrzeć wszelkie jej oznaki.

Dobroczynne skutki radjo-aktywności stały się dostępne dla każdego z chwilą, gdy upowszechnione jej genialne zastosowanie w Kremie „Activa". Kremu „Activa" używa się jak każdego innego Cold-cream'u lub Kremu de beaute, lecz skutki tu są o wiele donioślejsze, a najśmielsze nadzieje, dawniej niemożliwe do osiągnięcia, są prawie zawsze spełniane, gdy się Kremu Activa" wezwało na pomoc.

Każda kobieta, stosująca ten krem co rano, bę-'cizie zabezpieczona przeciw wszelkim dolegliwościom cery, twarz jej nabierze idealnej karnacji, przejrzystości, skóra wydelikatnieje, prawdziwa młodość i piękność zatkwitną na jej obliczu. Nadto Krem „Activa" usuwa piegi.

Więcej jeszcze: Krem „Activa" jest wszechwładnie skuteczny przeciw zmarszczkom. Jego pierwiastki aktywne, wnikając w tkanki tłuszczowe, odradzają mięśnie i wzmacniają muskuły, których rozluźnienie wywołało zmarszczki. Zwiędła twarz odzyskuje wtedy wraz z jędrnością mięśni sprężystość muskułów i cienkość naskórka, oraz cały blask młodości, która już była blizka zupełnej zagłady. Duży słoik, wystarczający na 5-6 miesięcy, kosztuje 3 rb. Aby dać możność przekoania się o skuteczości działania Kremu „Activa”, radzimy nabyć przedtem słoik próbny, wystarczający mniej więcej na miesiąc. Cena 1 rb.

COMP. FRANCAISE DE VULGARISATION

41 Rue d'Amsterdam, Paris.

Wyłączna sprzedaż na Królestwo i Cesarstwo:

LEON BERNHARDT i SYN

Warszawa, ul. Warecka 9.

Dostać można również wwe wszystkich składach aptecznych, perfumerjach i znaczniejszych zakąłdach fryzjerskich.

1101r

 

Kurjer warszawski, 22-05-1914

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.