16 maja 1922

Poradnik hygien. - kosmetyczny

Najlepszy środek do zębów.

Ze wszystkich stron otrzymujemy zapytania, jaki środek jest najlepszym do konserwacyi i pielęgnowania zębów. Osobom interesowanym odpowiedzieć możemy, że jak najnowsze zadania dowiodły środkiem tym są przetwory Tlenolu (krem płyn i proszek) wynalazku d-ra Napoleona Cybulskiego, prof. Wszechnicy Jagielońskiej. Przetwory te, jako niezawierające mydła, znakomicie konserwują zęby i jamę ustną, dezynfekując je zarazem od różnych cząstek rozkładowych.

 

 

Walka z anemją.

Medycyna współczesna zajadłą walkę wytoczyła tak dotkliwie trapiącej ludzkość całą anemii blednicy i neurastenji, powstałej na tle wyczerpania życiem czy pracą. Z pośród wielkiej ilości przeróżnych środków najracyonalniejszemi okazały się, pigułki Sanguinal'owe Krewela, białe, ocukrzone, odpowiadające w przybliżeniu 5 gr. krwi i z łatwością wchłaniane przez ustrój stosować je należy ściśle według wskazówek lekarzy, a napewno wszelkie dokuczliwe objawy znikną bez śladu.

 

Najpraktyczniejszy puder.

Praktyka dowiodła wszystkim, że niema praktyczniejszego pudru do użytku w podróży lub na spacerze nad papier w książeczkach, t. zw. Papier Poudre Ltd., wyrobu angielskiego; jedna karteczka tego pudru, roztarta na twarzy przy pomocy chusteczki, pokrywa ją cienką warstwą pudru, w zupełności zabezpieczającą cerę od wpływów atmosmerycznych.

Dr. M. D.

 

Świat: pismo tygodniowe ilustrowane, 23/29-05-1914

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.