22 maja 1922

Poradnik hygien. - kosmetyczny

 

Zanikowy kafar nosa.

Do rzędu najbardziej dokuczliwych cierpień nosa zaliczyć należy t zw. zanikowy czyli cuchnący katar nosa. Powstaje on najczęściej wskutek procesów rozkładowych w jamie ustnej. Resztki pokarmów, pozostałe między zębami, tworzą cały szereg bakteryi i lotnych związków, dających tą niemiłą woń. Wywiązaniu się tej niemiłej choroby można zapobiedz skutecznie przez staranne i systematyczne pielęgnowanie zębów i jamy ustnej ,,Tlenolem" (krem, proszek i eliksir), sporządzonym według przepisu doktora Cybulskiego, prof. Wszechnicy Jagiellońskiej.

 

 

Puder mitinowy (tłusty).

Ażeby zabezpieczyć skórę od wpływu powietrza, a zarazem nadać jej delikatny wygląd bez zbytniego wysuszenia, najlepiej używać tłustego pudru mitinowego, stanowiącego delikatną mieszaninę proszków, przetłuszczonych 20% miting. Przylega on doskonale, zwłaszcza po uprzedniem natarciu małą ilością kremu mitinowego, posiada piękny zapach i bywa w trzech kolorach: białym, różowym i cielistym.

 

Najwygodniejszy puder.

Panie latem, w czasie upałów, mają zazwyczaj wiele kłopotu z pudrem, zmuszone nosić przy sobie i puderniczkę i puszek. Niedogodności te w zupełności usuwa puder angielski w książeczkach, tak zw. Papier Poudre Ltd. Jedna karteczka z książeczki, roztarta na twarzy, w zupełności wystarcza, aby usunąć tłuszcz skóry i nadać świeżość cerze.

 

Dr. M. D.

 

Świat: pismo tygodniowe ilustrowane, 30.05/05.06.1914

 

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.