17 maja 1922

Z walk w Afryce.

Londyn, 14. marca. (W. T. B.) Reuter. Telegram gieneraia Sumdsa z 12. marca opiewa: Operacje, które rozpoczęły się dnia 11. marca rano Przeciw przygotowanym stanowiskom niemieckim przy górach Kitovo na zachód od Tavety, rozwinęły się do zaciętej walki, która do północy wahała się to w tę to w tamta stronę. W toku walki części stanowisk kilkakrotnie wzięto i utracono. Ostatecznie wykonano przed pólnoca atak na bagnety i po obu stronach zapewniono sobie Posiadanie tego, Co aż do przybycia posilków dało się utrzymać.

Następnego poranku zauważono, że niemieckie wojska krajowe cofają się w kierunku południawo-zachodnim. W tym czasie brygada angielska oczyściła góry ina północ-wschód od Kilimandżaro z sił nieprzyjacielskich. które przez szybki atak angielski świeżo zostały odcięte. Odwrót ich na zachód odcięty zostanie operacjami będacemi w biegu. Równocześnie pojawił się oddział angielski od strony Longido na tyłach głównych pozycji niemieckich. Nieprzyjaciel cofa się zatem na południe ku kolei uzambarskiej. Pościg trwa.

 

Walki o których donosi komunikat angielski, toczą się na pograniczu angielskiej i niemieckiej Afryki wschodniej, w okolicy gór Kilimandżaro, między morzem a jeziorem Viktoria Njansa.

 

Kurjer Poznański, 16-03-1916

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.