13 sierpnia 1922

Komunikat turecki.

Tureckie sprawozdanie z Palestyny donosi jeszcze z 23. III.: Nieprzyjaciel atakował po przygotowaniu działowem pod Amurie. Przejściowo zajął on wzgórze, położone na północ od tej miejscowości, następnie odrzucił go szybko podjęty kontratak, tak iż pozycje nasze bez zmian pozostały w rękach naszych. Dn. 23. 3. był ogień działowy znowu na całym prawie froncie ożywiony, częściowo wzrósł on do większej silu. Baterje nasze odpowiadały z dobrem skutkiem. Na wschód od drogi do Nablus także ogień piechoty i karabinów maszynowych.

Większych działań piechoty nie było. Patrole nieprzyjacielskie chcące uderzyć w rozmaitych miejscach frontu, odpędzono ogniem. Własne patrole miały powodzenie. Nad Jordanem podjał był przeciwnik dn. 22. 3. ataki maskowane i próby przeprawienia się, nie zdołał się jednakże usadowić na wschodnim brzegu.

 

Na innych frontach jest położenie niezmienione. Latawiec nieprzyjacielski, o którego zestrzeleniu donoszono 22. 3. zestrzelony został przez wicefeldfebla Dele Mal i Oben Bassrił.

 

Kurjer Poznański, 28-03-1918

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.