20 czerwca 1921

Zagadkowe morderstwo

Wczoraj mieszkańcy letnisk, położonych w pobliżu Falenicy, zostali przerażeni wiadomością o zagadkowem morderstwie. We wtorek rano z willi Malca w Michalinie zniknęło 6-letnie dziecko, Beniek Kreinis. Szukano go wszędzie, lecz nadaremnie.

 

Gdy rodzina powróciła do domu po bezowocnych poszukiwaniach, zastano w mieszkaniu wielki nieład, jakby po pobycie złodziejów. Stwierdzono też, że ulotniła się służąca Rozalja Kłosówna. Zawiadomiono o wszystkiem policję w Otwocku, która rozpoczęła śledztwo. Niektórzy zeznali, że widzieli służącą w towarzystwie dwóch podejrzanych młodzieńców.

Policja poszukiwała służącej i dziecka przez wtorek i środę, lecz nadaremnie. Dopiero w środę o godzinie 6-ej wieczorem dwie sąsiadki, które zeszły do piwnicy po balie, znalazły pod nią zwłoki chłopca, zamordowanego w okrutny sposób. Usta miał zatkane kawałkiem żelaza, nóżki były nadłamane i podłożone pod ciało.

Willa Malca znajduje się w oddaleniu na pustkowiu. Oprócz Kreinisów mieszkał tam tylko stróż. Z Mińska Mazowieckiego sprowadzono psa policyjnego, który jednak dotąd nie wpadł na ślad.

 

Dziennik Polski, 22-05-1914

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.