17 maja 1922

Sport

Węgry – Polska 3:0.

Kraków, 13 maja (Tel. wł.) Oczekiwany z ogólnem zaciekawieniem mecz w piłkę nożną pomiędzy drużynami reprezentacyjnemi Węgier i Polski przyniósł fatalną porażkę drużynie polskiej. Wynik przedstawia się 3:0 na korzyść Węgier.

 

Kurjer Poznański, 16-05-1922

Zwycięstwo Carpentier’a.

Leafield, 12. 5. (Pat. Rad.) We wczorajszem spotkaniu boxu o tytuł mistrza światowego boxu średniej wagi zwyciężył Carpentier w pierwszym roundzie.

 

Kurjer Poznański, 16-05-1922

Boxing.

Na pierwszych zawodach boxerskich urządzonych przez V. M. C. Z. w Warszawie zdobył por. Laskowski z Centralnej Wojsk. Szkoły Gimn. i Sportów 1 nagrodę w półciężkiej walce. Również pod względem stylu przewyższył on daleko swych przeciwników. Świadczy to o wydajnej pracy Szkoły, która na różnych polach sportu zdobywa sukcesy w roku bieżącym. B.

 

Kurjer Poznański, 05-05-1922

Wiedeń. Niemcy — Austrja 2 : 0.

Reprezentacja niemiecka zwyciężyła na obcym gruncie. Świadczy to o ogromnem podaniu się poziomu gry u tychże.

 

Kurjer Poznański, 05-05-1922

Wyniki zawodów footballowych za granicą. Birmingham.

Najważniejsze zawody footballowe Zjednoczonego królestwa Wielkiej Brytanii – Szkocya przeciw Anglii, odbyły się ubiegłej soboty (w Anglii nie grają w niedzielę z powodu spoczynku) i zakończyły się słabem zwycięstwem Szkocyi 1:0. Reprezentatywne drużyny obu krajów złożone były z najwybitniejszych footballistów zawodowców. Poprzednie zawody między Szkocyą a Anglią zakończyły się zwycięstwem Anglii 3:0.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 14-04-1922