21 czerwca 1921

Mistrzostwo klasy B.

Jutrzenka II—Makkabi II 2:1

Sobota przyniosła dwa spotkania stanowiące „derby” w rozgrywkach B klasy. Obydwie dru2yny to przedstawicielki nie rywali sportowych lecz dwóch naprawdę wrogich obozów. Zawody miały stosunkowo napięcia przebieg spokoiny, lecz widzowie rekrutujący się ze zwolenników klubowych zachowywali się w sposób u nas jeszcze niewidziany. Większość tych stanowili jak się zdaje sympatycy klubów grających, którzy w niekulturalny sposób przeszkadzali zupełnie objektywnemu sędziemu p. Seidenowi w kierowaniu zawodami.

 

Cracovia II—Wisła II 2:0

Spotkanie to stanowi o przodownictwie Cracovii w mistrzostwie klasy B. Biało-czerwoni grali do parzy dość dobrze — po pauzie uzyskała drużyna Wisły znaczną przewagę, której skutkiem ospałości swych graczy i nieumiejętności w strzelaniu wyzyskać nie potrafiła. Cracovia II z wyjątkiem Przybyły, Hotapki i Strycharza zawiodła w grze w zupełności. Pan Zweig wykazał na tym matchu tyle braków, że uważamy go za słabego sędziego, by mógł prowadzić poważniejsze spotkania.

 

Wisła Makkabi 0: 0.

Drużyny pierwsze wymienionych klubów grały w niedzielę na boisku Cracovii o mistrzowstwo klasy A. Wisła wystąpiła coprawda w słabym składzie spowodowanym nieobecnością graczy Raymana i Kowalskiego, lecz nie usprawiedliwia to braku treiningu.

 

Match rozpoczęto w silnem tempie, które po upływie trzydziestu minut „wypompowało" obydwie drużyny w ten sposób, że gra przemieniła się w spacer piłki popychanej względnie kopanej w miarę sit i ochoty stron rywalizujących. Od drużyny Wisty domagać się możemy, by wkładała więcej pracy w swoje ćwiczenie, bo takie występy nie dodadzą jej sportowej powagi.

 

Pan Burford jako sędzia okazuje zaorało zrozumienia faul'ów, które prawidła europejskie inaczej pojmują niż amerykańskie. Publiczności zebrało się wiele (i to nie tej, którą zwykle widzimy na trybunie Cracovii), lecz ta nie potrafiła się zastosować do zwyczajów przyjętych już zdawna na boisku Cracovii.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 04-05-1920

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.