17 maja 1922

Moda

Kapelusze – olbrzymy.

Olbrzymie kapelusze zaczynają w Paryżu wchodzić znowu w modę. Ilustracya nasza przedstawia dwa takie olbrzymy, zasłaniające zupełnie oczy. - Widzimy zatem kapelusz z czarnej słomki angielskiej zdobny fantazyą z pawich piór i wielką „capeline” ze złotej „borty” z ogromną strustą „pieureuse’a”.

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 21-04-1922

Modnisie paryskie.

1) Suknia z krepy „majunga” barwy malwy, ozdoby i motywy ze strassu i pereł.

Najmodniejsze fryzury.

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 06-12-1921

Jedwab i futro najmodniejsze materye.

Pierwsza rycina. Strój towarzyski z czarnej satyny z szerokim paskiem, bogaty hart, z pereł, części boczne i rękawy z gazy.

 

Druga rycina. Ubiór popołudniowy z czarnej i białej krepy Georgette, futerko na szerokich rękawach z gazy i pasek i inkrustaryą.

Ubiór nocny.

Kobietę elegancką poznasz jeszcze leniej po jej spodnim ubiorze niż po jej zwierzchnich sukniach. Zalotność w kwestyi bielizny jest rzeczą ściśle osobista i dlatego tu się najlepiej ujawnia wyrafinowanie smaku kobiecego. Tak jak dla toalety istnieje również moda dla koszuli i reszty bielizny. Koronki, wolanty, wytworne materyały, składające się na wyprawy naszych marek czas swój tuż przeżyly, zastąpione przez znacznie prostszą i gładszą bielizną. Na szczęście jest ona bardziej młodociana a także znacznie praktyczniejszą, ponieważ mniej zajmuje miejsca i pracuje się bardzo łątwo. Crepe de Chine i vo ile triple są zawsze w użyciu.

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 06-09-1921