8 grudnia 1921

Z dziedziny kosmetyki.

Aurelji.

Trzeba odróżniać bielenie cery bielidłami i wybielanie środkami które nie pobielają lecz wybielają. Środkiem pobielającym jest dajmy nato puder płynny Eau de Lys i używać go można bezpiecznie ale tylko do pobielania szyi, ramion, lub też puder bardzo bielący. Jeżeli się zaś chce cerę wybielić należy użyć kremu Preciozę, który ma własności usuwania opalenizny, piegów, żółtych plam, nawet powstałych wskutek cierpień wątrobianych. Krem Precioza jest zupełnie nieszkodliwy, a użyty powinien być na noc.

Dla przyspieszenia działania, należy po nasmarowaniu Preciozą zapudrować pyłkiem Juvenia Candida, a rano umyć się ciepłą wodą i Otrąbkami abaridowemi bez mydła. Ręce zaś chcąc wybielić, trzeba na noc po umyciu w mokre jeszcze ręce wetrzeć trochę kremu Pate des prelats, zapudrować grubo pyłkiem Juvenia Candida i nałożyć obszerne bawełniane rękawiczki.

 

Marji Zaw...

Nerwy zaspokoją Saszety Eucapinol. Na noc przy łóżku na stoliku położyć jeden lub dwa krążki tych saszet. Ulatniając się ozonują powietrze i prócz tego swym zbawiennym aromatem działają wspaniale na organa oddechowe, a uspakajająco na system nerwowy. Stosować to codziennie dokładając po parę krążków więcej co noc, a zużyte kłaść pod poduszki i materace aby cała pościel była po niejakim czasie przepojona tym miłym i rzeczywiście zbawiennym zapachem balsamicznego lasu.

 

Do wszystkich.

Środki te są na składzie w perfumerji „Perfection” Szpitalna 10.

 

Marji S... Skrapiać głowę Tetralem Tissota.

 

M-e Ercedes

 

Świat, 14-08-1920

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.