16 stycznia 1922

Sprawozdanie niemieckie.

(wtb.) Główna kwatera, 27 kwietnia. Wojna na zachodzie. Na północ od Wyczaete dotarliśmy aż do południowego skraju Voormezeele. Francuskie i angielskie dywizye próbowały napróżno wydrzeć nam kanał z powrotem. Ataki ich, podejmowane przed południem na froncie od Dietzebusch aż do Loker, w godzinach wieczornych z okolicy Loker aż na zachód od Dranoeter, złamały się wśród wielkich strat w naszym ogniu. Gdzie nieprzyjaciel zdolał zbliżyć się do naszych linii, tam uległ w walce z blizka.

 

Na północ-zachód od Merville, na południowym brzegu Lys i pod Givenchy złamały się nieprzyjacielskie ataki. Pomiędzy Skarpa a Sommą utarczki wywiadowcze.

 

Na południe od Sommy zakrwawili się Francuzi kilkakrotnym ataku pod i na południe od Villers-Bretonneux. Po nieudanych silnych atakach porannych przy i na północ od lasu nad Ancre, skupił nieprzyjaciel po południu swoje sity, przeważnie Marokanów — do ponownego ataku nad Ankra i na północ od strumienia Luce. Kilkakrotne, silnym ogniem artyleryi rozpoczęte próby przełamania naszych linii nie .powiodły się. Z własnego popędu ruszyły oddziały piechoty po obu stronach strumienia Luce do ataku, oczyściły kilka gniazd karabinów maszynowych, zabierając przytem Francuzów do niewoli.

 

Z reszty widowni walk nic nowego.

 

Wojna na wschodzie.

Finlandya. Próby nieprzyjaciela przełamania naszych linii pod Lathi ku wschodowi, nie powiodły się.

 

Dziennik Śląski, 30-04-1918

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.